opening times
ראשון - חמישי

8:00-20:00

pin 3
כל הארץ

אספקה והתקנה לכל חלקי הארץ

הרחקת יונים מהמרפסת: כל האמצעים שיעלימו מכם את המטרד

בתים עם מרפסת שמש נמצאים בנקודת פתיחה מצוינת, כאשר המרפסת צפויה להפוך להיות האטרקציה המרכזית בבית. אלא שזוהי אטרקציה גם מבחינת היונים, הנמשכות אליה לא פחות. וזו כבר בעיה. יונים נוטות להרגיז מאד כשהן על המרפסת שלכם. מסיבה אחת פשוטה: בין אם הן נוחתות לזמן קצר ובין אם הן נשארות ליותר מכך, דבר אחד שהן אוהבות לעשות במנוחה הוא ללשלש, כלומר לפלוט צואה. חלק מהציפורים עשויות אפילו לשאת מחלות, כך שיש הרבה סיבות מדוע עדיף לכם לגרש יונים מהמרפסת שלך אם ביקורן יוצא משליטה. המשיכו לקרוא כדי לגלות כיצד ניתן לבצע בהצלחה הרחקת יונים מהמרפסת, וציפורים בכלל, מבלי לפגוע בהן.

הבעיה: יונים פשוט מתות על מרפסות

עבור יונים, מרפסת שמש היא מקום מפלט גדול לא פחות מאשר אצל האדם. הן נמשכות לצל שבמרפסת, כשגם הגבהים המשמעותיים משחקים כאן תפקיד. בנוסף, דומה כי כל מרפסת עלולה להיות "פגיעה" במובן הזה. לעיתים האטרקציה מבחינת היונים היא דווקא מרפסת מבולגנת ועמוסה בפריטים, המהווים עבורן מקור צל. במצבים אחרים, היונים דווקא עשויות להימשך לצמחיה המרובה שבמרפסת, היוצרת עבורן אווירה של טבע בלב העיר, או לחלופין לעובדה שהמרפסת היא תחומה ומעניקה להן פרטיות.

יש כמה דברים שתוכלו לעשות כדי להרחיק את היונים מהמרפסת שלכן. כמובן שהימנעו מהאכלת יונים, לבטח לא במרפסת ולא בשום מקום אחר. ליונים זיכרון מצוין כשמדובר במקורות מזון. הם יחזרו כל העת למקומות שבהם מצאו מזון. בטלו ככל האפשר את כל מקורות המזון האחרים, אם יש כאלה, במרפסת. מקורות מזון ליונים יכולים לכלול זרעים, פירות, שאריות לחם, מזון לכלבים או חתולים שנשאר בחוץ ועוד. שמירה על הניקיון וביטול הגישה למקור המזון יפחיתו משמעותית את כמות היונים שינחתו במרפסת.

הרחקת יונים מהמרפסת
ממש לא סיפור אהבה. יונים במרפסת

הרחקת יונים מהמרפסת – לא מבצעים לבד

אומנם יונים במרפסת עשויות בתחילה להיראות כמו מראה חביב ומשעשע, במיוחד כאשר ישנם ילדים סקרנים בסביבה, אך במהרה הקולות שלהן, הצואה המלכלכת (שיכולה לגרום גם למחלות), כמו גם הסיכון לגירודים בשל הטפילים שהן סוחבות על עצמן, מחייבים נקיטת פעולה לשם הרחקתם. הדבר חשוב גם על מנת להימנע מפגרי יונים במרפסת, מה שיוצר ריחות נבלה ועלול לגרום גם כן למחלות. כיצד מרחיקים יונים מהמרפסת? ובכן, על מנת שלא תסכנו את עצמכם מבחינת מחלות וגירודים ומשום שמרפסות בדרך כלל ממוקמות בגובה רב, מה שגם כן מהווה סכנה, הרחקת יונים מהמרפסת רצוי לבצע רק באמצעות חברה מקצועית כמונו. הרחקת ציפורים מהמרפסת זו המומחיות שלנו ואנו יודעים להתאים לכל מרפסת את הפתרון שיספק יעילות מקסימאלית במינימום העלויות.

 

הרחקת יונים ממרפסת שמש – כבר לא צריך "לסגור מרפסת"

עד לא מזמן, אנשים רבים נאלצו לסגור את מרפסת השמש שלהם כך שתהיה הרמטית מפני חדירת יונים וציפורים אחרות, מה שלא אפשר להם ליהנות ממנה כמו שצריך. בוודאי תשמחו לדעת כי כיום הרחקת יונים ממרפסת שמש היא דבר שמתאפשר באמצעות מספר אמצעים שלא מחייבים את סגירתה וגם אין שום צורך לבצע שינויים מרחביים מרחיקי לכת. כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל חברה כמונו שמציעה פתרונות מגוונים ויעילים נגד יונים במרפסת ותוכלו לפתור את הבעיה אחת ולתמיד, באופן מהיר ויעיל.

 

הרחקת יונים מהמרפסת באמצעות רשת

למרות שרשתות עשויות לטמון בחובן פגיעה מסוימת בנוף – למעט אולי רשת יונים שקופה – הן האמצעי היעיל ביותר נגד יונים במרפסת. הרשתות פשוט חוסמות מבחינה פיזית את האפשרות של היונים להגיע למרפסת ולנחות בה, ובכך מהוות יופי של פתרון ליונים במרפסת. ישנם מספר שיקולים שבהם יש להתחשב בהתאמת רשתות יונים לצרכי הרחקת יונים מהמרפסת:

  • נראות – כאמור, על הרשתות להיות כמה שיותר אסתטיות על מנת שלא תהיה פגיעה בדרך בה המבנה נראה למביטים מבחוץ וגם מבחינת דיירי הבית שבוודאי שלא ירצו לחיות בתחושה שהן מוקפים ברשתות. ניתן להשתמש לשם כך ברשתות ניילון שקופות אך ישנן גם רשתות בצבע לבן שהן עדינות דיו על מנת שלא לגרום להפרעה אסתטית כלשהי. 
  • עמידות – מרפסות הינן בדרך כלל חשופות לקרני שמש חזקות לאורך  רוב ימי השנה. ככל שמדובר ברשת עדינה, חלשה ושאינה איכותית, כך אורך החיים שלה יהיה קצר יותר ולהיפך. משום שמדובר בהשקעה של אחת לעשר שנים בערך, חשוב לרכוש רשתות איכותיות בלבד שיחזיקו לתקופה ארוכה ביותר.
  • התקנה מקצועית – לא די בסוג הרשת והנראות שלה על מנת לבצע הרחקת יונים מהמרפסת בצורה טובה ולאורך זמן. על מנת שהמרפסת תהיה בלתי עבירה ליונים, יש לבצע את ההתקנה בצורה מקצועית ולמנוע חדירה של יונים מבעד למרווחים. לכן חשוב שתתקשרו עם חברה כמונו שיודעת כיצד לבצע זאת כהלכה.
  • ניקיון – במיוחד בכל מה שקשור למרפסות שמש, התקנה של רשת יונים לא צריכה לגרום להפרעה ביכולות הניקיון של המרפסת, במיוחד כאשר מדובר במרפסות שכוללות אלמנטים של זכוכיות. ניתן להתקין את הרשת בצורה כזאת שלא תהווה הפרעה ולכל בעיה יימצא הפתרון הטוב ביותר.

לעיתים ניתן לנצל את עניין התקנת הרשת גם עבור הגנה מפני נפילה של ילדים מהמרפסת וגם של כלבים, חתולים וחיות מחמד אחרות דרך המרפסת. צרו עימנו קשר ויחד נבחר עבורכם את הרשת המתאימה ביותר לכל משימה!

 

דוקרנים או דחלילים?

דוקרנים להרחקת יונים הם אמצעי יעיל לא פחות להתמודדות עם המטרד הנפוץ. ניתן לרכוש דוקרנים בשלל גדלים וצורות, ולהתקין אותם במרפסת שלכם כדי למנוע מהיונים לנחות, להתמקם ולקנן. זכרו כי המומלצים ביותר הם דוקרני נירוסטה, המציעים בין השאר עמידות גבוהה במיוחד בשלל תרחישי מזג האוויר ולאורך שנים ארוכות, נחשבים לחזקים, ניתנים לעיצוב בדרכים שונות ועוד. היכן מציבים את הדוקרנים? במקומות שבהם היונים אוהבות לנחות ולהכין את הקן שלהן. ככל שהדוקרנים יוצבו במקום מיטבי, כך הסיכוי שהיונים ימצאו פיסת שטח מתאימה עבורן יקטן. חלק מהדוקרנים הינם קפיציים כך שמלבד שהם הופכים כל משטח לבלתי נסבל לשהייה עבור היונים, הם גם מבהילים אותן ומונעות מהן כל ניסיון להתחיל ליצור קן ולהעמיד צאצאים חדשים במרפסת שלכם. הרחקת יונים מהמרפסת באמצעות דוקרנים נחשבת לאחת השיטות היעילות ביותר של התחום, היא אינה פוגעת ביונים, בטוחה לשימוש ומיועדת לעבודה ארוכת טווח, כל עוד משתמשים בדוקרנים האיכותיים יותר.

כשם שהיונים רואות את המרפסת מרחוק ונמשכות אליה, כך פריטים שונים במרפסת עשויים להרחיק אותן. אנחנו מתכוונים לכל אותם דחלילים שעשויים להפחיד את היונים ולמנוע מהן רצון לגשת למרפסת, כשהדוגמה הנפוצה היא דחליל עורב  שנראה ממש כמו הדבר ה"אמיתי". היונים מכירות את העורבים מהטבע, תופסות אותן כמאיימים ולא ירצו לגשת למרפסת בה שוכן עורב, לכאורה או שלא. ניתן לחשוב גם על דחליל ינשוף, דחליל נץ ועוד. זכרו תמיד למקם מחדש את הדחליל מדי פעם.

ואגב,  אם יש לכם חתול בחוץ או כלב, זה מעולה. הציפורים אוהבות לשמור על מרחק בטוח מחיות מחמד ולכן יתרחקו מהמרפסת שלכם.

 

הרחקת יונים מהמרפסת באמצעות פסי דריכה חשמליים

עוד פתרון ליונים במרפסת שעשוי להרחיק אותן מכם אחת ולתמיד הוא פסי דריכה חשמליים. מדובר בפסים שמותקנים לאורך קירות שונים במרפסת והם פולטים פולסים חשמליים כאשר הציפורים נוגעות בהם. דבר זה מסב כאב מזערי לציפור, שמתרחקת מהמקום ואף מתריעה לחברותיה שממדובר בסביבה עוינת ולא כדאי להתקרב למקום. מוצר זה הינו מעולה בתור פתרון ארוך טווח למרפסות, במיוחד עבור הרחקת יונים ממרפסת גג גדולה. אל דאגה – אנחנו תמיד מקפידים להשתמש בשיטות הומניות שאינן פוגעות ביונים באופן פיזי, וגם השיטה הזאת אינה גורמת להן נזק.

יתרון נוסף של פסי הדריכה החשמליים הוא היכולת למנוע קינון במרפסת של כל סוגי הציפורים ולא רק של יונים, אך כמובן שלפתרון זה יש גם חיסרון – חוסר היכולת של להבחין בין סוגי מגע שונים כך שגם בני אדם "יחטפו" את הכאב המחשמל הזה בעת מגע. כמובן שהתקנה נכונה של פסי דריכה חשמליים, במקומות המועדפים על ידי היונים אך בצורה שאינה נגישה עבור בני האדם, יכולה לסייע ליהנות רק מהיתרונות של המכשיר ללא החיסרון.

 

שיטות נוספות

נסו להבריח את הציפורים בטכניקות חזותיות שונות. בדרך כלל אנו חושבים שהציפורים די חכמות וחסרות פחד, כך שאמצעים חזותיים יעבדו רק בטווח הקצר. לכן עליכם להעביר באופן קבוע את האמצעים להפחדת היונים לפוזיציות חדשות. זה מבלבל את היונים.

השחילו תקליטורים ישנים על קו דיג ותלו במרפסת. המשטחים המבריקים ומחזירי האור שנעים ברוח יפחידו את היונים והם יעופו משם.

עקרון דומה לתקליטורים הוא שימוש בנייר כסף. חותכים רצועות ארוכות של נייר אלומיניום ותולים אותם במרפסת. הרצועות המתנפנפות והבוהקות יבלבלו את היונים.

אפשר גם ליצור השתקפות אור כדי להפחיד את הציפורים באמצעות כדורים מבריקים העשויים זכוכית או פלסטיק מחוברים למקל עץ. אפשר לתקוע את המקל בערוגה או בעציץ.

פלופלורים המסתובבים ברוח גם הם מפחידים את היונים.

במאמר הבא (באנגלית) תמצאו שיטות נוספות להרחקת יונים מהמרפסת.

 

מה לא כדאי לעשות?

כעת כשאתם יודעים איך להרחיק יונים מהמרפסת בצורה מקצועית, חשוב שתדעו גם מה בשום פנים ואופן אסור לכם לעשות. ובכן, ראשית כל, אין שום סיבה לנסות לפגוע בציפורים שמגיעות למרפסת שלכם. הן לא עושות זאת מתוך כוונה להזיק ועליכם להבין זאת ולעולם לא לנסות להרוג או לפצוע את היונים אלא רק לבצע פעולות שנועדו  להרחיק אותן מהמקום –  כאמור, בעזרתנו.  דבר נוסף שלא כדאי לעשות הוא לנסות להתקין מוצרים כאלו ואחרים באופן עצמי – רק מקצוענים יכולים לעשות זאת בצורה בטוחה ולמקם את האלמנטים השונים (כגון דוקרנים, פסי חשמליים) במקומות המתאימים ביותר.  

דבר אחרון שלא כדאי לעשות הוא לעבוד עם חובבנים – הרחקת יונים מהמרפסת יש לבצע רק באמצעות חברה כמונו אשר נחשבת למומחית בתחום הרחקת היונים ומספקת פתרונות הרחקה מגוונים נגד ציפורים ללקוחות פרטיים ועסקיים כבר שנים רבות. בנוסף אנו דואגים לבטח את כל העובדים שלנו בכל הביטוחים המתאימים, כך שאתם יכולים להיות רגועים מכל בחינה שהיא.

תוכן עניינים
יצירת קשר
הנקראים ביותר

הרחקת עטלפים

הרחקת עטלפים בשיטות המתקדמות ביותר שיש אחד השירותים החשובים ביותר שאנחנו מספקים עבורכם הוא הרחקת עטלפים (ושימו לב: לא הדברת עטלפים!). למרות שהבעיה שכיחה הרבה

להמשך קריאה »