opening times
ראשון - חמישי

8:00-20:00

pin 3
כל הארץ

אספקה והתקנה לכל חלקי הארץ

הרחקת יונים מהמרפסת: כל האמצעים שיעלימו מכם את המטרד

הרחקת יונים מהמרפסת – כיצד מבצעים זאת ביעילות?

בתים עם מרפסת שמש נמצאים בנקודת פתיחה מצוינת, כאשר המרפסת צפויה להפוך להיות האטרקציה המרכזית בבית. אלא שזוהי אטרקציה גם מבחינת היונים, הנמשכות אליה לא פחות. וזו כבר בעיה. יונים נוטות להרגיז מאד כשהן על המרפסת שלכם. מסיבה אחת פשוטה: בין אם הן נוחתות לזמן קצר ובין אם הן נשארות ליותר מכך, דבר אחד שהן אוהבות לעשות במנוחה הוא ללשלש, כלומר לפלוט צואה. חלק מהציפורים עשויות אפילו לשאת מחלות, כך שיש הרבה סיבות מדוע עדיף לכם לגרש יונים מהמרפסת שלך אם ביקורן יוצא משליטה. המשיכו לקרוא כדי לגלות כיצד ניתן לבצע בהצלחה הרחקת יונים מהמרפסת, וציפורים בכלל, מבלי לפגוע בהן.

הרחקת יונים מהמרפסת
ממש לא סיפור אהבה. יונים במרפסת

הבעיה: יונים פשוט מתות על מרפסות

עבור יונים, מרפסת שמש היא מקום מפלט גדול לא פחות מאשר אצל האדם. הן נמשכות לצל שבמרפסת, כשגם הגבהים המשמעותיים משחקים כאן תפקיד. בנוסף, דומה כי כל מרפסת עלולה להיות "פגיעה" במובן הזה. לעיתים האטרקציה מבחינת היונים היא דווקא מרפסת מבולגנת ועמוסה בפריטים, המהווים עבורן מקור צל. במצבים אחרים, היונים דווקא עשויות להימשך לצמחיה המרובה שבמרפסת, היוצרת עבורן אווירה של טבע בלב העיר, או לחלופין לעובדה שהמרפסת היא תחומה ומעניקה להן פרטיות.

יש כמה דברים שתוכלו לעשות כדי להרחיק את היונים מהמרפסת שלכן. כמובן שהימנעו מהאכלת יונים, לבטח לא במרפסת ולא בשום מקום אחר. ליונים זיכרון מצוין כשמדובר במקורות מזון. הם יחזרו כל העת למקומות שבהם מצאו מזון. בטלו ככל האפשר את כל מקורות המזון האחרים, אם יש כאלה, במרפסת. מקורות מזון ליונים יכולים לכלול זרעים, פירות, שאריות לחם, מזון לכלבים או חתולים שנשאר בחוץ ועוד. שמירה על הניקיון וביטול הגישה למקור המזון יפחיתו משמעותית את כמות היונים שינחתו במרפסת.

 

הרחקת יונים מהמרפסת – לא מבצעים לבד

אומנם יונים במרפסת עשויות בתחילה להיראות כמו מראה חביב ומשעשע, במיוחד כאשר ישנם ילדים סקרנים בסביבה, אך במהרה הקולות שלהן, הצואה המלכלכת (שיכולה לגרום גם למחלות), כמו גם הסיכון לגירודים בשל הטפילים שהן סוחבות על עצמן, מחייבים נקיטת פעולה לשם הרחקתם. הדבר חשוב גם על מנת להימנע מפגרי יונים במרפסת, מה שיוצר ריחות נבלה ועלול לגרום גם כן למחלות. כיצד מרחיקים יונים מהמרפסת? ובכן, על מנת שלא תסכנו את עצמכם מבחינת מחלות וגירודים ומשום שמרפסות בדרך כלל ממוקמות בגובה רב, מה שגם כן מהווה סכנה, הרחקת יונים מהמרפסת רצוי לבצע רק באמצעות חברה מקצועית כמונו. הרחקת ציפורים מהמרפסת זו המומחיות שלנו ואנו יודעים להתאים לכל מרפסת את הפתרון שיספק יעילות מקסימאלית במינימום העלויות.

 

הרחקת יונים ממרפסת שמש – כבר לא צריך "לסגור מרפסת"

עד לא מזמן, אנשים רבים נאלצו לסגור את מרפסת השמש שלהם כך שתהיה הרמטית מפני חדירת יונים וציפורים אחרות, מה שלא אפשר להם ליהנות ממנה כמו שצריך. בוודאי תשמחו לדעת כי כיום הרחקת יונים ממרפסת שמש היא דבר שמתאפשר באמצעות מספר אמצעים שלא מחייבים את סגירתה וגם אין שום צורך לבצע שינויים מרחביים מרחיקי לכת. כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל חברה כמונו שמציעה פתרונות מגוונים ויעילים נגד יונים במרפסת ותוכלו לפתור את הבעיה אחת ולתמיד, באופן מהיר ויעיל.

 

מוצרים יעילים להרחקת יונים מהמרפסת

רשתות נגד יונים

למרות שרשתות עשויות לטמון בחובן פגיעה מסוימת בנוף – למעט אולי רשת יונים שקופה – הן האמצעי היעיל ביותר נגד יונים במרפסת. הרשתות פשוט חוסמות מבחינה פיזית את האפשרות של היונים להגיע למרפסת ולנחות בה, ובכך מהוות יופי של פתרון ליונים במרפסת.

דוקרנים נגד יונים

דוקרנים להרחקת יונים הם אמצעי יעיל לא פחות להתמודדות עם המטרד הנפוץ. ניתן לרכוש דוקרנים בשלל גדלים וצורות, ולהתקין אותם במרפסת שלכם כדי למנוע מהיונים לנחות, להתמקם ולקנן. זכרו כי המומלצים ביותר הם דוקרני נירוסטה, המציעים בין השאר עמידות גבוהה במיוחד בשלל תרחישי מזג האוויר ולאורך שנים ארוכות, נחשבים לחזקים, ניתנים לעיצוב בדרכים שונות ועוד..

דחלילים להרחקת יונים

כשם שהיונים רואות את המרפסת מרחוק ונמשכות אליה, כך פריטים שונים במרפסת עשויים להרחיק אותן. אנחנו מתכוונים לכל אותם דחלילים שעשויים להפחיד את היונים ולמנוע מהן רצון לגשת למרפסת, כשהדוגמה הנפוצה היא דחליל עורב  שנראה ממש כמו הדבר ה"אמיתי". היונים מכירות את העורבים מהטבע, תופסות אותן כמאיימים ולא ירצו לגשת למרפסת בה שוכן עורב, לכאורה או שלא. ניתן לחשוב גם על דחליל ינשוף, דחליל נץ ועוד. זכרו תמיד למקם מחדש את הדחליל מדי פעם.

ואגב,  אם יש לכם חתול בחוץ או כלב, זה מעולה. הציפורים אוהבות לשמור על מרחק בטוח מחיות מחמד ולכן יתרחקו מהמרפסת שלכם.

הרחקת יונים ממרפסת באמצעות פסי דריכה חשמליים

עוד פתרון ליונים במרפסת שעשוי להרחיק אותן מכם אחת ולתמיד הוא פסי דריכה חשמליים. מדובר בפסים שמותקנים לאורך קירות שונים במרפסת והם פולטים פולסים חשמליים כאשר הציפורים נוגעות בהם. דבר זה מסב כאב מזערי לציפור, שמתרחקת מהמקום ואף מתריעה לחברותיה שממדובר בסביבה עוינת ולא כדאי להתקרב למקום. מוצר זה הינו מעולה בתור פתרון ארוך טווח למרפסות, במיוחד עבור הרחקת יונים ממרפסת גג גדולה.

 

הרחקת יונים מהמרפסת: שיטות נוספות

נסו להבריח את הציפורים בטכניקות חזותיות שונות. בדרך כלל אנו חושבים שהציפורים די חכמות וחסרות פחד, כך שאמצעים חזותיים יעבדו רק בטווח הקצר. לכן עליכם להעביר באופן קבוע את האמצעים להפחדת היונים לפוזיציות חדשות. זה מבלבל את היונים.

השחילו תקליטורים ישנים על קו דיג ותלו במרפסת. המשטחים המבריקים ומחזירי האור שנעים ברוח יפחידו את היונים והם יעופו משם.

עקרון דומה לתקליטורים הוא שימוש בנייר כסף. חותכים רצועות ארוכות של נייר אלומיניום ותולים אותם במרפסת. הרצועות המתנפנפות והבוהקות יבלבלו את היונים.

אפשר גם ליצור השתקפות אור כדי להפחיד את הציפורים באמצעות כדורים מבריקים העשויים זכוכית או פלסטיק מחוברים למקל עץ. אפשר לתקוע את המקל בערוגה או בעציץ.

פלופלורים המסתובבים ברוח גם הם מפחידים את היונים.

במאמר הבא (באנגלית) תמצאו שיטות נוספות להרחקת יונים מהמרפסת.

 

הרחקת יונים מהמרפסת  – מה לא כדאי לעשות?

כעת כשאתם יודעים איך להרחיק יונים מהמרפסת בצורה מקצועית, חשוב שתדעו גם מה בשום פנים ואופן אסור לכם לעשות. ובכן, ראשית כל, אין שום סיבה לנסות לפגוע בציפורים שמגיעות למרפסת שלכם. הן לא עושות זאת מתוך כוונה להזיק ועליכם להבין זאת ולעולם לא לנסות להרוג או לפצוע את היונים אלא רק לבצע פעולות שנועדו  להרחיק אותן מהמקום –  כאמור, בעזרתנו.  דבר נוסף שלא כדאי לעשות הוא לנסות להתקין מוצרים כאלו ואחרים באופן עצמי – רק מקצוענים יכולים לעשות זאת בצורה בטוחה ולמקם את האלמנטים השונים (כגון דוקרנים, פסי חשמליים) במקומות המתאימים ביותר.  

דבר אחרון שלא כדאי לעשות הוא לעבוד עם חובבנים – הרחקת יונים מהמרפסת יש לבצע רק באמצעות חברה כמונו אשר נחשבת למומחית בתחום הרחקת היונים ומספקת פתרונות הרחקה מגוונים נגד ציפורים ללקוחות פרטיים ועסקיים כבר שנים רבות. בנוסף אנו דואגים לבטח את כל העובדים שלנו בכל הביטוחים המתאימים, כך שאתם יכולים להיות רגועים מכל בחינה שהיא.

תוכן עניינים
יצירת קשר
הנקראים ביותר

הרחקת עטלפים

הרחקת עטלפים בשיטות המתקדמות ביותר שיש אחד השירותים החשובים ביותר שאנחנו מספקים עבורכם הוא הרחקת עטלפים (ושימו לב: לא הדברת עטלפים!). למרות שהבעיה שכיחה הרבה

להמשך קריאה »