opening times
ראשון - חמישי

8:00-20:00

pin 3
כל הארץ

אספקה והתקנה לכל חלקי הארץ

הרחקת יונים חשמלית באמצעות שוקר חשמלי: מתי זה כדאי?

הרחקת יונים חשמלית: פתרון אפשרי, אבל לא הבחירה הראשונה

באופן לא מפתיע, גם בתחום של הרחקת יונים תמצאו כמה פתרונות המבוססים על מערכות חשמליות שונות. אבל האם זו תהיה הבחירה הראשונה? ממש לא בטוח! המדובר הוא במערכת הרחקת יונים חשמלית. המערכת מורכבת מספק חשמל, משוקר חשמלי ומכבלים מיוחדים, המעבירים זרם חשמלי. השוקר גורם ליונה כאבים ומרחיק אותה מהמקום, לעיתים לטווח ארוך באופן יחסי.

 

היתרונות של הרחקת יונים חשמלית

הרחקת יונים באמצעות שוקר חשמלי מחזיקה בכמה יתרונות. הראשון שבהם הוא שמדובר בפתרון שמתאים בשורה ארוכה של מצבים, כולל כאלה בהם מוצרים אחרים למטרת הרחקת יונים – דוגמת רשתות יונים, דוקרנים נגד יונים, קפיץ מקפיץ להרחקת יונים, עורב להרחקת יונים ואחרים – אינם מתאימים, או מוכיחים את עצמם כלא יעילים במקרה נתון. בנוסף המערכת ניתנת ליישום על גבי שורה ארוכה של משטחים, מבנים ותנאים. יעילות המערכת עשויה להיות גבוהה, ובכך לקרב הרחקת יונים חשמלית אתכם לעבר התמודדות עם הבעיה.

השאלה העיקרית שבוודאי עולה אצלכם היא האם מדובר בצורת הרחקת "הומנית", מכיוון שהגישה שלנו ב"עופי יונה" היא שיש לבצע את ההרחקה בצורה הידידותית ונטולת הכאב והנזקים ביותר האפשרית. ניתן לציין לחיוב ההרחקה החשמלית שהיא אינה גורמת לנזק ליונים, אולם מסבה כאבים בדרגת עוצמה שיכולה עם זאת להספיק כדי לגרש את היונה. עדיין מדובר כאן בכאבים, להבדיל מחלק גדול מהפתרונות המקובלים למטרת גירוש יונים וסילוקן. בנוסף לשימוש בשוקר חשמלי אין כיום את התדמית החיובית ביותר בעיניי הציבור, בין השאר עקב העובדה שבשנים האחרונות נחשפו מספר מקרים בהם שוקר חשמלי היה חלק ממקרי פגיעה בבעלי חיים (למשל, המקרה של "אדום אדום" מ-2018).

 

פס חשמל להרחקת יונים – איך זה עובד?

יונים הינן ציפורים שאינן מסוגלות לעוף ברציפות זמן רב מידי. בפועל רוב היום הן מחפשות לעצמן מקום לקנן בו ולטפל צאצאים החדשים, בעוד הזכרים מחפשים אחר מקורות מזון. משמעות הדבר בנוגע להרחקת יונים היא שאם נצליח לגרום ליונים אי נוחות בסביבה המועמדת עבורן למחיה, נצליח לגרש אותן למקום אחר. הרחקת יונים חשמלית מהווה את אחד הפתרונות היותר יעילים לשם כך. כיצד הדבר מתבצע? באמצעות פס חשמל להרחקת יונים אשר מהווה מעין מערכת חשמלית במתח נמוך שבתוכה נסגר מעגל כאשר נוגעים בה.

כך, כאשר היונים דורכות על פס החשמל הן חשות זרם חשמלי רגעי, שגורם להן לכאב מינימלי והן מחפשות לעצמן מקום אחר להתיישב בו. פס החשמל כמעט ואינו צורך אנרגיה וניתן להתקין  אותו במגוון רחב של אתרי נחיתה וקינון של היונים. ההתקנה של פס החשמל פשוטה מאוד וניתן להשתמש באורכים שונים וליצור הסתעפויות שונות לפי הצורך. 

 

הרחקת יונים חשמלית או רשתות להרחקת יונים – מה עדיף?

הרחקת יונים באמצעות פס חשמל מהווה פתרון רק כשאין ברירה. אומנם גם רשתות נחשבות לפתרון די יעיל נגד יונים ונהוג להתקין אותן סביב פתחים וגומחות כגון מסתור הכביסה, אך לא תמיד תנאי המבנה מאפשרים זאת ויש לבחור באמצעים אחרים, דוגמת הרחקת יונים חשמלית. בכל מקרה, חשוב לנו מאוד לציין שלא מדובר בשיטה שמסוגלת להרוג את היונים או ציפורים אחרות וזאת לעומת רשתות שבהחלט עשויות לגרום ללכידת הציפורים, שמסתבכות בתוך האריגים ומתות בייסורים תוך ניסיונות הולכים ושבים להימלט. 

מבחינת היעילות של השיטה החשמלית לעומת רשתות, יש שטוענים כי ציפורים מסוגלות לתקשר אלו עם אלו, להתריע מפני סכנה אפשרית ולמעשה לסמן את האזור כמקום עוין עבורן. כך שכאשר תתחילו להשתמש במערכת זו תראו שסביבת המבנה שלכם לפתע הופכת להיות דלה בציפורים ויונים וכי רכישת הפס החשמלי בהחלט שווה את הכסף שלכם. 

 

למי זה מתאים?

יש להדגיש שלמרות היתרונות של הרחקת יונים באמצעות שוקר חשמלי, זוהי לרוב תהיה אחת הבחירות האחרונות בבואנו להרחיק מאיתנו את מטרד היונים. התקנת מערכת הרחקת יונים חשמלית לצורך הרחקת יונים מומלצת רק במקרים יוצאי דופן, כגון אנדרטאות ופסלים בהם אין גישה לבני אדם. בגלל הסכנה שבמערכת זו, אנו מספקים אותה רק במקרים מיוחדים בהם נראה שאין פיתרון אחר, ולאחר בדיקה מקיפה של המבנה.

 

הרחקת יונים חשמלית מחיר – תלוי בגורמים רבים

עבור הרחקת יונים חשמלית מחיר של החל מ-100 שקל למטר פס הוא הממוצע. יחד עם זאת, חשוב שתדעו שהמחיר יכול להיות גבוה יותר כתלות במספר גורמים:

  • תנאי ההתקנה – למשל, עבודה בגובה מחייבת היערכות מתאימה ונחשבת למורכבת יותר ולכן יקרה יותר.
  • הכנות – המערכת דורשת חיבור לשקע חשמל רגיל, מה שלעיתים לא נמצא קרוב ולכן נדרשת התקנה והתאמה מיוחדת שמעלה את המחיר.
  • שילוב – לעיתים נדרש שילוב בין מספר אמצעים להרחקת יונים (פס דריכה חשמלי, רשתות, דוקרנים ועוד). עבור משימות מורכבות אלו ייגבה מחיר גבוה יותר.
  • איכות – מערכות חשמליות איכותיות עמידות לאורך שנים רבות ואינן מושפעות ממזג האוויר. הן מסוגלות לפעול בשמש, בגשם ואפילו בשלג ללא כל בעיה. כמובן שמערכות כאלה תהיינה יקרות יותר.

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל מאיתנו ייעוץ ראשוני ולהבין מהן הדרכים האידיאליות עבורכם להרחיק מכם – אפילו לתמיד – את מטרד היונים.

תוכן עניינים
יצירת קשר
הנקראים ביותר