חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
opening times
ראשון - חמישי

8:00-20:00

pin 3
כל הארץ

אספקה והתקנה לכל חלקי הארץ

הרחקת יונים והתקנת מוצרים להרחקת יונים

הרחקת יונים בגבעתיים

כמו כל ערי המרכז, גם העיר גבעתיים סובלת ממכת יונים. עיר ותיקה עם שילוב של מבנים חדשים וישנים, מבנים גבוהים ומבנים נמוכים עם גגות רעפים. אנו מבצעים הרחקת יונים בגבעתיים בבתים פרטיים, בתים משותפים, מוסדות, מפעלים ובתי עסק, התקנת רשתות יונים מקצועיות. הרכבת דוקרנים נגד יונים עשויים נירוסטה. הפחדת יונים בעזרת דחליל עורב הנראה אמיתי. ביצוע כל סוגי הרחקות יונים בעזרת גלישת חבלים – סנפלינג, סולמות גבוהים ומנופים. בצוע פרויקטים מורכבים ומסובכים. מתקיני חברת עופי יונה מבצעים הרחקת יונים בגבעתיים ובמרכז.

רשת יונים לפני ואחרי העבודה
רשת יונים לפני ואחרי העבודה

קיימים שלושה סוגים של הרחקת יונים בגבעתיים

הרחקת יונים בגבעתיים ממסתורי כביסה

לצורך לינה ו/או קינון היונים חייבות מקום מחסה. בגבעתיים ישנם מבנים רבי קומות של עשרות דירות במבנה, ובכל דירה מרפסת שרות עם מזגן ו/או דוד חימום. למרפסות האלה אין חלון אלא מסתור עשוי מאלומיניום או  בלוק מחורר עם חורים מספיק גדולים בשביל כניסת יונים. היונים נכנסות פנימה ומקננות  על הריצפה. הריצפה והאזור מתמלא בלשלשת, חומרי  קינון ואפילו פגרי יונים וגוזלים.

מבחינת היונים אין הבדל בין קומה ראשונה או אחרונה, כל הקומות מתאימות, העיקר שיש מסתור. כאן אנו נכנסים לתמונה: תחילה מנקים את הריצפה ואת שאר הסביבה עם מטאטא ושואב אבק. במידה שישנו ניקוז פעיל כדאי לנקות את הריצפה והקירות בעזרת גרניק(מכשיר עם לחץ מים גבוה מאד). לאחר מכן מתקינים רשת יונים מקצועית מחוץ למסתור, מתקרת הבטון של השכן עד רצפת הבטון כך שלא  תהיה ליונה אפשרות כניסה.

אנו משתמשים ב2 סוגי רשתות יוניים:

א.רשת חבל מקצועי עמיד מפני  קרינת שמש וקרינת UV. הרשת בצבע בז' בהיר ומשתלבת יפה עם הבניין.

ב. רשת יונים שקופה מניילון – מוגנת מפני קרינת UV, שמש וחימצון. הרשת דקיקה מאד ובקושי נראית לעין.

במגדלים גבוהים אנו מוזמנים ע"י וועד הבית והרשת מותקנת מהגג עד הקומה הראשונה וזאת בעזרת גלישת חבלים(סנפלינג).

יונים על מעקות, ספי גגות, ואדני חלונות

ליונים תכונה מיוחדת של עמידה על קצה בנין או מעקה לצורך צפייה החוצה (כנראה לוודא שאין דורס בסביבה או בכדי להזמין את חברותיה אל המבנה).

כמו כן, היונה מעדיפה לעמוד במקומות יציבים ולא רעועים.

בעיה זאת נפתרת בדרך כלל בעזרת התקנת דוקרנים נגד יונים מבסיס נירוסטה על קצה המעקה או כל קצה שהיונה אוהבת לעמוד.

הדוקרנים חייבים להיות אלסטיים מפני שהזזת הדוקרן וחזרתו למקומו מרתיע את היונה.

הרחקת יונים בגבעתיים מגגות רעפים

בגבעתיים בתים רבים עם גגות רעפים. חלק מהגגות נבנו לפני מעל 30 שנה. חלקם מוזנח ולא מטופל. עם הזמן נוצרו חורים בארגזי הרוח או ברעפים. את החורים הללו היונים מאתרות, חודרות לתוך חללי הגגות והופכות את הגג לשובך יונים. צוות מיוד המומחה לגגות רעפים עולה עולה על הגג, מוציא את היונים מחלל הגג, מנקה  את הלכלוך שהצטבר ולאחר מכן סוגר את הפתחים.

פתרונות משלימים עבור הרחקת יונים בגבעתיים

עד כאן הסברנו והרחבנו על רשתות ועל דוקרנים, שהם ללא ספק אמצעים חשובים להרחקת יונים, אשר מוכיחים עצמם היטב בשטח. אבל ייתכן ששמעתם על שיטות נוספות להשיג מטרות כאלה, כגון הדחלילים שהזכרנו בקצרה. אז מה עוד זמין מבחינה זו?

  • לא רק דוקרנים – בעיר צפופה כמו גבעתיים, היונים מרגישות מאוד בנוח. ייתכן שכבר הבנתם את הרעיון הבולט להתמודדות איתן, כפי שהדוקרנים עושים – לגרום להן להרגיש דווקא בכלל לא בנוח! כך שהיונים יחפשו לעצמן מקום אחר. דרך בולטת להשיג זאת, היא בעזרת אמצעים נוספים שמפריעים להן לעמוד. ניתן להשתמש לשם כך בסליל קפיצי פשוט, זול וקל להתקנה. פתרון נוסף מאותו הסוג אך בכל זאת בגישה שונה מעט, הוא חוט רטט. בשני המקרים, זהו לא פתרון רחב כמו רשת שסוגרת אזור שלם. אך אלה פתרונות נקודתיים ופשוטים של הרחקת יונים בגבעתיים, אשר מסייעים להבטיח שיונים לא יוכלו לעמוד במקום מסוים.
  • רעש מטריד וקבוע – כמו בכל עיר מודרנית, גם בגבעתיים וודאי יצא לכם לחוות הטרדה מתמשכת, עקב רעשים מוגזמים מסוגים שונים. אז לא רק אנחנו מוטרדים מכך, אלא גם היונים. מאחר שישנו בכך זאת הבדל ביולוגי במערכות השמע של האדם ושל הציפור, ניתן לנצל מערכות שמע שמתאימות לטווח השמיעה של היונים ולא מטרידות עבור בני האדם שבסביבה. עם זאת, הרחקת יונים בגבעתיים בשיטה אקוסטית כזו דורשת כמובן אספקת חשמל קבועה וזה לא פתרון פשוט כמו רשתות או דוקרנים.
  • פתרון בנוסח גדר חשמלית – במקומות מסוימים נעשה שימוש בגדרות חשמליות, לשם מניעת כניסה של בעלי חיים לאזורים מגודרים או מניעת יציאה של בעלי חיים שמגדלים באותו מקום. באופן דומה, ישנו מעין פס חשמלי שניתן להתקין על מבנים, היכן שיונים נוהגות לעמוד. העיקרון פשוט ומובן וחשוב לציין, שהמתח החשמלי שבו מדובר לא פוגע ביונים. עם זאת, הוא בהחלט לא מאפשר להן לעמוד באותה הנקודה והן זוכרות את החוויה הלא נעימה מכך ולא חוזרות לאותו מקום.

עוד על דחלילים

כפי שראיתם, הרחקת יונים בגבעתיים יכולה להתבצע במגוון רחב של אמצעים, אשר חלקם מודרני למדי ומשוכלל יחסית. "דחלילים" מהווים סוג פתרון, אשר מתקשר אולי בדמיון לימים רחוקים שכבר לא רלבנטיים. זהו רושם לא מדויק כל כך. יונים הן סוג ציפור בעל חוש ראייה מצוין ובמיוחד – תשומת לב גדולה למה שמתרחש בסביבתן מבחינה ויזואלית. הן מבחינות בהחלט ולוקחות בחשבון, נוכחות של יונים אחרות וסוגי ציפורים נוספים. אם זה עורבים למשל או ינשופים. לכן, הרחקת יונים בגבעתיים יכולה להתבצע גם תוך הסתייעות בפסלים ("דחלילים") שנראים כמו בעלי חיים כאלה. הפסלים הם סטאטיים והיונים עשויות להבחין בכך עם הזמן ולהתרגל לנוכחותם. אך הם לכל הפחות ירתיעו להקות יונים חדשות ששוקלות להגיע למקום ולהתמקם בו. כמו כן, זהו אמצעי שבו משקיעים כספית פעם אחת והוא מועיל לאורך שנים רבות.

הרחקת יונים בגבעתיים – התמהיל המדויק והמקצועי

בסופו של דבר, לשם הרחקת יונים בגבעתיים באופן יעיל, נדרש שילוב של אמצעים שונים, בהתאם לנסיבות. לשם כך חשוב לפנות למקצוענים מנוסים, אשר ידעו לאבחן את המצב המיוחד אצלכם, לבחור עבורכם שילוב פתרונות יעיל באמת וליישם אותו עבורכם בצורה איכותית ואמינה. יש פתרונות שעובדים מייד, כגון רשתות. אחרים (כמו דחלילים) עשויים להצליח יותר או פחות. אך הניסיון המקצועי יעזור להגיע לתמהיל האפקטיבי ביותר, במהירות המרבית ובכמה שפחות טרחה והוצאות עבורכם.

לייעוץ מקצועי ניתן להתקשר לדודי יפרח 052-2601863.

*כל הזכויות שייכות לדודי יפרח – דודי את דודי – עופי יונה

תוכן עניינים
יצירת קשר