ראשון - חמישי

8:00-20:00

כל הארץ

אספקה והתקנה לכל חלקי הארץ

סילוק יונים, גירוש יונים, לעומת הדברת יונים

הדברת יונים

מהי הדברה

כאשר אנו מגלים בבית מזיקים כמו נמלים, עכברים, ג'וקים וכו', אנו נזקקים למדביר מקצועי ומצפים ממנו שיפתור את הבעיה ע"י הריגת המזיק כלומר הדברה.  זאת משום שלא ניתן לסלק ביעילות מזיקים אלה ללא פעולות הדברה. ההגדרה של מדביר היא בעצם "משמיד חרקים".

 

מהי הדברת יונים

בפעולות של סילוק יונים או גירוש יונים לעומת הדברת יונים איננו מצפים להריגת היונה אלא להרחקתה מהמקום. בניגוד לפעולות ההדברה מול רוב המזיקים, לא קיים חומר כימי או ביולוגי אשר ניתן לפזרו וכתוצאה מכך היונה תמות או תיעלם. אומנם קיימים אנשים שעבודתם נעשית באמצעות ירי ביונים אך הם מעטים מאד ולרוב אינם נותנים פתרון ממשי לבעיית היונים.

מרחיקי יונים משתמשים בשיטות רבות לסילוק יונים והשיטה היחידה המתקרבת בתוצאתה לפעולת הדברת יונים היא לכידה: בלכידת יונים ישנם מקרים רבים שהיונים מתות במלכודת עקב פציעה בניסיון לברוח או עקב התייבשות. כדי להגיע אל המלכודת הלוכד צריך לנסוע עשרות קילומטרים על מנת לשחרר את היונים. חלק מן היונים אינן שורדות במצב זה, ומתות עקב תשישות ורעב.

קיימים מרחיקי יונים אשר אינם משחררים את היונה אלא הורגים אותה. פעולות ההדברה, הירי והלכידה מנוגדות לחלוטין לשיטות הפעולה של עופי יונה. בשאר השיטות הקיימות לגירוש יונים, היונים לא נפגעות אלא פשוט מאד עוברות למקום אחר בסביבה הקרובה. אלו שיטות הפעולה של עופי יונה.

 

מוצרים הרחקת יונים

  • רשת יונים – הרשת מותקנת כדי למנוע חדירת יונים למבנים או למנוע עמידת יונים על גגות ומרפסות.
  • בדרך כלל היונה לא נפגעת פרט למקרים חריגים בהם נלכדת יונה ברשת או שנשארים גוזלים בקינם במסתורי כביסה.
  • דוקרנים ואין יונים – פתרון פשוט ומהיר ע"י הדבקת דוקרני נירוסטה קפיציים על מקומות נחיתה אופייניים למשל: מעקים, יחידות מזגנים חיצוניים, מרזבים, גגות, חלונות גג, גגות רעפים, מרפסות וכו'.
  • בשיטה זו היונים לא נפגעות אלא עוברות למקומות אחרים בסביבה הקרובה בגלל אי הנוחות שהן חשות.
  • קפיץ מקפיץ – סילוק יונים בעזרת סליל נירוסטה קפיצי המעורר בה תחושת אי נוחות. במקרה זה אין סיכוי שהיונה תיפגע ואפילו לא אדם.
  • חוט רטט – שיטה אנגלית להרחקת יונים בעזרת חוט קפיצי דק. כמובן שלא פוגעת ביונה.
  • דחלילים – שיטה מסורתית להבהלה והפחדת יונים, יעילה באופן יחסי וכמובן שלא פוגעת ביונה.
  • מכשיר אולטרא סוני – משמיע קולות בלתי נעימים לאוזן היונה. לא תמיד יעיל ולא ידוע אם היונה ניזוקה או לא.
  • כלבים – שיטת פעולה מיוחדת למסלולי המראה ונחיתה, כלבים מאומנים – רצים אחרי יונים בשדות תעופה ומרחיקים אותן מן המסלולים.
  • שוקר חשמלי – התקנת מערכת חוטי חשמל סביב מבנים ופסלים. היונה מקבלת מכת חשמל בזרם נמוך, שאינו נעים ליונים ולכן הן נוטשות.

 

סיכום

הדברת יונים משמעותה הריגת היונים ואילו סילוק יונים או גירוש יונים משמעותם הרחקת היונה מן המקום ללא פגיעה בה. עופי יונה אינה מבצעת הדברת יונים. מרחיקי יונים אינם מדבירי יונים אלא מגרשי ומסלקי יונים. מרחיק היונים משתמש בדוקרנים, רשת להרחקת יונים, רשת שקופה, קפיץ מקפיץ, חוט רטט, דחלילים וכו'. מוצרים אלה אינם הורגים יונים אלא גורמים רק תחושת אי נוחות ליונה.

אמצעים ושיטות לגרוש יונים ניתן למצוא בהרחבה באתר עופי יונה – הרחקת יונים

לייעוץ מקצועי ניתן להתקשר לדודי 052-2601863.
*כל הזכויות שייכות לדודי יפרח – דודי את דודי – עופי יונה

תוכן עניינים

יצירת קשר
הנקראים ביותר

הרחקת עטלפים

הרחקת עטלפים בשיטות המתקדמות ביותר שיש אחד השירותים החשובים ביותר שאנחנו מספקים עבורכם הוא הרחקת עטלפים (ושימו לב: לא הדברה שלהם!). למרות שהבעיה שכיחה הרבה

להמשך קריאה »