opening times
ראשון - חמישי

8:00-20:00

pin 3
כל הארץ

אספקה והתקנה לכל חלקי הארץ

מרחיק יונים – לשירותך!

מרחיק יונים – האם זה מקצוע?

לכולם ברור שפירוש המילה "מקצוע" הוא עיסוק המביא פרנסה. רבים מתפלאים לראות פרסומים במדיה בתחום הרחקת יונים משום שמשמעות הביטוי לא ממש מובנת, אך לרבים אחרים זה מובן מאוד. השורה התחתונה היא אחת: את המלאכה החשובה של הרחקת היונים מהמרחב הפרטי שלכם חשוב להשאיר למקצוענים. במקרה שלנו, מרחיק יונים הוא בדיוק מה שאתם זקוקים לו. אז מהם בדיוק תחומי הפעילות שלו? ואיך מבצעים את הבחירה הנכונה ביותר?

 

ההנחה: מרחיקי יונים נדרשים כיום יותר מאי פעם

ב- 30 השנים האחרונות, עם עליית רמת ואיכות החיים, עלתה רמת המודעות לבעיית היונים. אנשים החלו לחפש פתרונות יצירתיים לבעיות שהיונים יוצרות, לרבות היותן מפגע אסתטי, פוטנציאל הלכלוך הגלום בהן ואפילו אפשרות הדבקת האדם במחלות שונות.
בד בבד, נראה שיש עלייה בדרגת החומרה של הבעיה: כלומר, בשכיחות האנשים הנתקלים בבעיית יונים הדורשת פיתרון. הסיבות העיקריות לכך:
1.צמצום מרחבי המחיה של היונים – השטח הבנוי גדל והתרחב מאד על חשבון יערות ושטחים פתוחים ששימשו ליונים כמקומות קינון.
2.שפע מזון נגיש – שדות וממגורות חיטה, מאפיות רבות, אשפה רבה והאכלה מכוונת. כל אלה הגדילו מאד את תפוצת היונים.
3. מאפייני הבנייה – הקמת בנינים גבוהים עם מסתורי כביסה רבים המשמשים ללינה ולקינון נוחים ליונים.
4. הגדלת המודעות – פרסום רב ומסיבי של חברות העוסקות בתחום הרחקת היונים. אנשים מבינים שיש בעיה נפוצה שנדרשת התמודדות איתה, ומחפשים מרחיק יונים מקצועי.

באיזה ציוד נעזר מרחיק יונים?

מרחיקי יונים משתמשים בציוד ייעודי, כאשר הידע והניסיון שלהם – כמו גם מאפייני הבעיה והמבנה הנתון – מאפשרים להם להתאים לכל מצב את אמצעי ההרחקה האידיאליים עבורו. לצד אמצעי ההרחקה הישירים, ביניהם ניתן למנות דוקרנים נגד יונים, רשתות יונים, דחליל עורב וסוגים נוספים של דחלילים, יש צורך בציוד משלים שמאפשר לבצע את המשימה.
הציוד המשלים המשמש למטרת הרחקת יונים כולל מגוון כלי עבודה, חלקם ייחודיים מאד: סולם שלבים גבוה מאד, מברגות, מקדחים, אקדחי טבעות + טבעות, אביזרים להרכבת כבלי פלדה, רשת חבל מקצועית, ציוד לניקוי לשלשת יונים וכן הלאה. לעיתים יש צורך בציוד סנפלינג מקצועי לעבודה בגובה.
דוקרנים - ציוד בסיסי של מרחיק יונים

עבודה לפי עונות השנה


העבודה בתחום נעשית כל השנה, כולל עונת החורף בה היונים אינן נעלמות אלא פעילות פחות, אך יחד עם זאת מהוות מטרד. בקיץ המטרד מתגבר מאד, ובהתאם לכך הביקוש למרחיקי יונים נמצא במגמת עלייה. עובדה זו מסבירה, אגב, מדוע הרחקת יונים מחיר הוא גבוה יותר בחודשים אלו, לעיתים בצורה משמעותית. כך או כך השאיפה שלכם צריכה להיות לחברה הפועלת בזמינות גבוהה ולעיתים אף מיידית באזור בו המבנה שלכם ממוקם, כזו שתוכל לספק את המענה היעיל והמקצועי ביותר תוך פרק זמן קצר.

מהו המקצוע של מרחיק יונים?

מקצוע הרחקת יונים לא החל כמקצוע יחיד אלא כחלק מהשירותים שניתנו בענפים ארחים. במסגרת זו, אזרחים שסבלו מבעיות יונים פנו אל בעלי מקצוע שנראו להם מתאימים לפתרון הבעיה. להלן מספר דוגמאות לבעלי מקצוע בתחום:
  • מדביר – המדביר עוסק בהדברת מזיקים. למי שסובל מבעיות יונים היונה נראית סוג של מזיק ולכן מדבירים רבים החלו לעסוק בתחום. אולם הכלים, השיטות ואופן העבודה של מרחיק היונים שונים לגמרי לעומת מדביר המזיקים. מרחיק יונים אינו פוגע בהן, אלא רק נוקט בדרכים שונות ומשתמש באמצעים מגוונים להרחיק אותן מהמבנה.
  • מומחים לעבודות גובה – בבניינים רבים, הרחקת יונים כרוכה בעבודת סנפלינג מקצועית במטרה להגיע למקומות גבוהים ללא אפשרות גישה עם סולם. בדרך זו אפשר להתקין בין היתר דוקרנים ורשת יונים. יש הלימה בין המקצועות האלה, שעה שמרחיק יונים העובד בגובה צריך להיות גם בעל אישור לעבודה בגובה הניתן לאחר מעבר הדרכת עבודה בגובה. אישור כזה נדרש עבור כל אדם העובד בגובה של מעל שני מטר. חשוב עם זאת לוודא שלצד ה

ההמלצה, עם זאת, היא להעדיף בעלי מקצוע שהרחקת יונים היא "הלחם והחמאה" שלהם. אנשים שמקצועם היחיד הוא מרחיק יונים הם בדרך כלל אנשים שאוהבים את המקצוע, מאמינים בו ולא עוסקים בו כלאחר יד. הם גם צוברים ניסיון וידע, המגדיל משמעותית את טיב הפתרונות שהם מספקים. מדי שנה נוספים מרחיקי יונים אך לא כולם שורדים בשוק התחרותי והקשה. חלקם מגיעים אלי לייעוץ מקצועי להרחקת יונים או כיצד להיות מרחיק יונים מעולה באמת. רוב המרחיקים המגיעים אלי לייעוץ מקבלים את המידע המקצועי והנכון, כולל המלצה לא להיכנס לתחום למי שאינו מתאים לכך ואינו עקבי.

לסיכום,

מרחיק יונים הוא בהחלט מקצוע לגיטימי ואפילו מקצוע מבוקש ומכניס.
חלק ממרחיקי היונים עובדים בתחומים נוספים הקשורים לנושא הרחקת היונים, למשל מדבירים, אולם לא מדובר במלאכה שעושים כלאחר יד.

כדי ללמוד להרחיק יונים כדאי ללמוד מניסיון של אחרים או מהידע שנצבר במהלך השנים, משום שכמעט בכל יום נתקלים בבעיות חדשות שלא התרחשו בעבר.
הרחקת יונים איננה הדברת יונים, משום שהמרחיק אינו הורג יונים אלא רק אינו מאפשר ליונה כניסה למבנה או נחיתה על מבנים. אמצעים ושיטות לגרוש יונים ניתן למצוא באתר זה.

תוכן עניינים
יצירת קשר
הנקראים ביותר