opening times
ראשון - חמישי

8:00-20:00

pin 3
כל הארץ

אספקה והתקנה לכל חלקי הארץ

הרחקת יונים מחיר: איך הוא נקבע?

הרחקת יונים מחיר: הגורמים שמגדירים כמה אתם צפויים לשלם

יונים עלולות להיות מטרד רציני, ולכן המחשבה על הרחקה שלהן – בצורה יעילה ובלתי פוגענית ככל שניתן – עולה באינספור מבנים בישראל בשנה נתונה. למרות שברוב המקרים, הרחקת יונים מחיר ממש לא בשמיים, עדיין בעלי בתים או ועדים מעוניינים לדעת מה הם יכולים לעשות על מנת להוזיל את העלויות ככל שניתן. כפי שתראו במאמר הבא, יש צעדים שונים שניתן לעשות על מנת להוזיל את עלות העבודה.

מועד ההרחקה (או: במה שונה פעילות היונים בחורף לעומת הקיץ?)

היונים, כמו רוב בעלי החיים הגדלים בישראל, מפחיתות את פעילותן בחורף באופן ניכר. בחורף היונים מסתתרות בתוך מבנים ופעילות הרבה פחות, ולכן יש ירידה בכמות המטרדים שהן גורמות להם. היבט נוסף הנובע מכך הוא מטרדי יונים השכיחים בחורף קשורים בעיקר לבעיות במקומות סגורים יחסית, דוגמת מסתורי כביסה וחללי גגות רעפים.

ברגע שמתחממות הטמפרטורות, היונים מתחילות להיות הרבה יותר פעילות ומתחילות לחפש אחר מקומות לקנן בהם ולהעמיד צאצאים נוספים. בחורף, ניתן להתכונן בצורה הרבה יותר טובה וזולה כנגד היונים ולמנוע מהן להקים את הקן אצלכם במרפסת, במסתור הכביסה, מסתור המזגנים או בכל חלל זמין אחר

זאת ועוד, חלק מבעיות היונים אופייניות בעיקר לחורף. קיימת בעיית יונים נפוצה מאד, המתגלה בדרך כלל רק בחורף, והיא סתימת מרזבים. במהלך עונת הקיץ היונים מקננות ומלשלשות אל תוך המרזבים או מעליהם, ועם בוא הגשם מעברי המים סתומים משום שהם מלאים בצואת יונים ובלכלוך נוסף. במקרים כאלה יש צורך לפנות את הלכלוך מהמרזב ולשחרר את הסתימה,, ואז להציב דוקרנים במקומות הנדרשים כדי למנוע התנחלות היונים בעתיד.

בעיות היונים בקיץ חמורות יותר, משום שעונת הקינון היא בקיץ: בתקופה זו מקננות מיליוני יונים במסתורי כביסה, בחללי גגות, במחסנים ועוד. כמו כן, בעונת הקיץ היונים נוחתות ועומדות על קצוות בניינים, מעקות, מזגנים, אדני חלונות וכדומה. פתרונות הרחקת יונים בקיץ הם בעיקר הצבת דוקרנים נגד יונים או קפיץ מקפיץ על מבנים, כמו גם סגירת מסתורי כביסה בעזרת רשת יונים מקצועית.

היצע, ביקוש והשפעתם על מחיר הרחקת יונים

בהקשר הנוכחי, הפעולות נגד היונים בקיץ שונות מהפעולות נגדן בחורף, ומחיר הרחקת יונים בחורף זול יותר לעומת המחיר בקיץ.

בעונת הקיץ המדבירים עסוקים מאוד בהדברת חרקים ומזיקים ולרובם אין זמן או רצון להרחיק יונים או בעלי כנף אחרים. בחורף החרקים אינם פעילים ולכן המדבירים פנויים ואף מעוניינים בעבודות הקשורות להרחקת יונים. כתוצאה מכך כמות מרחיקי היונים הפנויים לעבודה בחורף גדולה מאד יחסית לקיץ. כפי שראינו בתחילת המאמר, בעיות יונים בחורף פחותות משמעותית לעומת הקיץ.

כל זה ביחד גורם לירידת מחירים משמעותית בענף היונים בחורף, וזאת כאמור עקב עודף היצע של מרחיקי יונים. הדבר ניכר באופן משמעותי ביותר בעת השוואת מחירים של הרחקת יונים בעונות השונות.

הבדל נוסף הוא ביחס המדבירים ללקוחות בעונות השונות: בעוד שבחורף כמעט כל מדביר יגיע להצעת מחיר בחינם אצל כל לקוח, בעונת השיא המתרחשת בקיץ יסננו המדבירים את הלקוחות הנראים להם בעייתיים וגם ייגבו תשלום עבור הביקור. כמו כן, בחורף יש ימי גשם שלא מאפשרים לבצע חלק גדול מן העבודות, אך עקב הביקוש הקטן ביחס לקיץ מחיר העבודה אינו עולה.

שימו לב לתופעה מעניינת למדי בהקשר של ועדי בתים: ישנם אלפי בניינים, אשר חלק מן הדיירים סובלים בהם מבעיית יונים במסתורי הכביסה. בבניינים כאלה מתארגנים הדיירים או ועד הבית ואוספים מספר הצעות מחיר ממרחיקי יונים לפתרון הבעיה. בדרך כלל מתבצעת ההתארגנות הראשונית של הצעות המחיר בקיץ, משום שאז הבעיה מחריפה מאד, ובהמשך מתקבלת החלטה ואז גם איסוף כספים. עקב כך קורה לפעמים שהמתקין מוזמן לבצע את העבודה באמצע החורף עם מחיר לפי תעריף קיץ.

הרחקת יונים מחיר  – לפי סוג הרשת שתבחרו להתקין

. כאשר מדברים על הרחקת יונים, מחיר שכולל עבודה מקצועית חייב לכלול בתוכו התקנת רשתות יונים, שמונעות מהיונים מלהגיע לחללים אלו. את הרשתות הללו זול יותר להתקין בחורף כאשר ניתן לבחור מבין האופציות הבאות:

  • רשת ברזל מגולוונת – רשת שעשויה ממארג שתי וערב של חוטי פלדה, שעברו ציפוי למניעת התפתחות חלודה. יש לקחת בחשבון שמדובר ברשת כבדה יחסית ולכן היא אינה מתאימה לשימוש בחללים גדולים מדי.
  • רשת ניילון – מחפשים רשת יונים שקופה? זה הפתרון! לעומת הרשת המגולוונת, רשת ניילון הינה קלת משקל ושקופה כמעט לחלוטין. היא מתאימה למקרים בהם נדרש לבצע הרחקה של יונים במבני מגורים, שהחלק שדורש הגנה פונה לחזית וזקוק לאסתטיקה משופרת. 
  • רשת חבל פולימרית – רשת זו אינה שקופה, היא מגיעה בצבע לבן וכוללת ציפוי מיוחד כנגד קרינה. משתמשים ברשת שכזו כאשר מעוניינים להגן על חללים גדולים כנגד יונים, במיוחד כאשר הם חשופים לשמש בשעות רבות של היום.

ישנן גם רשתות נוספות (מתכת, פלסטיק, חוטי דיג וכו') אך השימוש בהן פוחת עם השנים ולמעשה הוחלף על ידי הסוגים שלעיל – אלא אם מדובר בחללים קטנים ביותר שמאפשרים שימוש ברשתות פשוטות מאוד.

גורמים נוספים שמשפיעים על מחיר הרחקת יונים:

  • מורכבות העבודה – ככל שלאיש המקצוע קשה ומורכב יותר לבצע את העבודה, כך המחיר יעלה בהתאם. למשל, העבודה על גגות שטוחים תהיה תמיד זולה יותר מאשר עבודה על גגות רעפים משופעים שאינם נגישים.
  • גודל השטח – ככל ששטח הטיפול גדול יותר, כך יש לבצע שימוש רב יותר בפתרונות מתקדמים דוגמת דוקרנים נגד יונים ורשתות. ההתקנה שלהם הופכת להיות מורכבת יותר, עלות החומרים עולה, זמן העבודה מתארך ובהתאם לכך גם המחיר עולה. 
  • אחריות – ישנם בעלי מקצוע שמציעים עבור הרחקת יונים מחיר זול כביכול, אך כזה שלא כולל בתוכו אחריות על העבודה. אחריות אולי תייקר במעט את המחיר אבל זה עדיין משתלם ואסור לוותר על כך. 

 

כמה עולה הרחקת יונים מקצועית?

אם עולה דיון בשאלה איך להרחיק יונים ומהי הדרך היעילה ביותר לכך, עלינו קודם כל לתהות מי אמור לעסוק במקצוע זה. עד לפני כמה שנים עסקו בהרחקת יונים בעיקר מדבירים. כיום רוב מרחיקי היונים הם מדבירים במקצועם, אך ישנם גם עשרות מרחיקי יונים שאינם עוסקים כלל בהדברה. מקצועיות הגורם שתבחרו והניסיון שלו עשויים להשפיע על המחיר שתשלמו בסופו של יום.

כשמזמינים שירות הרחקת יונים, מחיר משתלם והוגן הוא דבר חשוב מאוד, אולם אסור שהמחיר יבוא על חשבון המקצועיות של המרחיק. כמה עולה הרחקת יונים מקצועית? ובכן, המחירים מתחילים ב-700 שקלים בממוצע, מה שיכול להתייקר בהתאם למורכבות העבודה ותנאי השטח. יתרון ההתקשרות איתנו הוא בכך שאנו משתמשים ברשתות ודוקרנים איכותיים בלבד, ולא מציעים ללקוחותינו שיטות שמראש אינן מיועדות להרחיק את היונים לזמן רב ומהוות בזבוז כסף מיותר. 

המוצרים שלנו עמידים בפני כל תנאי מזג האוויר ועתידים לשרת אתכם נאמנה שנים רבות –  ללא רעשי יונים, ללא מחלות שנגרמות מיונים, ללא סתימות מרזב מיותרות וללא צחנה. בנוסף אנחנו נותנים לכם אחריות ארוכה ביותר של 5 שנים על הרשתות שלנו ומבטיחים לכם עמידות לכל החיים על הדוקרנים שלנו. 

לייעוץ מקצועי ניתן להתקשר לדודי 052-2601863.

*כל הזכויות שייכות לדודי יפרח – דודי את דודי – עופי יונה

תוכן עניינים
יצירת קשר
הנקראים ביותר