חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
opening times
ראשון - חמישי

8:00-20:00

pin 3
כל הארץ

אספקה והתקנה לכל חלקי הארץ

הרחקת יונים והתקנת מוצרים להרחקת יונים

הרחקת חתולים

הרחקת חתולים מהחצר

קיימות שיטות מגוונות לביצוע הרחקת חתולים מהחצר, אך עקב צער בעלי חיים אתמקד בשיטת ההרחקה הטובה והנעימה ביותר לנו ולחתול. לפי החוק בישראל אסור להעביר חתול ממקום מחייתו אך לעומת זאת מותר לחסום לחתול גישה לבית או לחצר שלנו. בדרך כלל חתולים פולשים לחצרות, לפעמים יש צורך לבצע הרחקת חתולים מהמרפסת ולפעמים הם אפילו קופצים דרך חלון פתוח ישירות לתוך הבית. חסימת החתול היא הדרך הטובה ביותר להרחקתו. ידוע כי לחתול יש כושר טיפוס מעולה לכן כדי לחסום את דרכו אנו צריכים מוצר גמיש ויעיל אשר יימנע ממנו לטפס.

הרחקת חתולים באופן טבעי

ישנן כמה שיטות שבאמצעותן ניתן להרחיק חתולים באופן טבעי. בתחילה נוסתה התקנת דוקרני נירוסטה גמישים לביצוע הרחקת חתולים מדשא סינטטי למשל, אך חתולי הרחוב התגברו עליהם בקלות. החתול גמיש מאד וההליכה שלו בין הדוקרנים פשוט מדהימה. ישנם 2 סוגי רשתות גמישות אשר יעילות מאד לביצוע הרחקת חתולים באופן טבעי: רשת חבל מקצועית. רשת שקופה. פטנט חדש הינו מכשיר אולטרא-סוני המשמיע קולות לא נעימים לאוזן החתול. שיטה נוספת להרחיק חתול היא בעזרת ירקן – שפריצר מים.

שיטות טבעיות נוספות עבור הרחקת חתולים הן תוך שימוש בחומרים שזמינים בבית של כל אחד מאיתנו:

  • הרחקת חתולים חומץ – חתולים ממש לא אוהבים חומץ. הריח שלו דוחה אותם ומעבר לכך הוא גם מבלבל אותם מבחינת סימון הטריטוריה שלהם, כאזור שמסומן על ידי חתולים אחרים, גדולים יותר. ניתן לנצל זאת על מנת להרחיק אותם מהמקום וזאת על ידי פיזור החומץ במתחם. חשוב לציין כי ניתן להשתמש בכל סוג של חומץ, כל עוד הריח שלו לא מטריד אתכם.
  • הרחקת חתולים פלפל שחור – בשיטה זו ההרחקה נשענת על העובדה שחוש הריח של החתולים כה מפותח עד שהם ימנעו מכל מגע עם התבלין החריף הזה. חתול שבטעות כן הריח את הפלפל, יתעטש ולא יגיע לאזור שוב. הפלפל השחור לא פוגע בחתולים אלא רק מרחיק אותם ולכן זו שיטה הומנית מאוד. ניתן להשתמש בסוגים שונים של תבלין הפלפל ולא רק בפלפל שחור. לטיפול בשטחים נרחבים, לא כדאי לפזר את אבקת התבלין אלא לערבב אותו עם מים ולרסס. השיטה פחות מתאימה לגינות שבהם משחקים ילדים קטנים, שכן הפלפל עשוי לגרות את העור והעיניים שלהם במגע.
  • הרחקה באמצעות חומרי טבע אחרים – ישנם ריחות נוספים שאינם אהובים על חתולים וניתן לרסס אותם בגינה או לחלופין, לשתול אותם בתור צמחים. למשל הדרים, ציטרונלה, נענע ועוד. יש לציין כי צמחים אלו דוחים גם מזיקים שונים וזהו יתרון נוסף שאתם מקבלים.

הרחקת חתולים – ניתן לרכוש גם תכשירים מוכנים

ישנם גם תכשירים שמגיעים מוכנים וכוללים בתוכם שילוב של חומרים שונים, לעיתים להרחקה כללית או ספציפית מאלמנטים שונים בבית. ניתן להשתמש בהם בגינה ואפילו בבית, אם רוצים להרחיק חתולים מאזורים שונים בתוך המבנה, למשל, הרחקת חתולים מהספות. הם אינם רעילים וחלקם מתאימים לשימוש גם כאשר ישנם ילדים קטנים בבית. אך חשוב מאוד לציין כי חומרים אלו פועלים לאורך טווח זמן מצומצם והם נשטפים על ידי גשמים או מי הטל בימות הקיץ הלחים. מסיבה זו יש להשתמש בהם באופן קבוע על מנת להרחיק חתולים.

מדוע כל כך חשוב לבצע הרחקה?

סוג הבעיהביטוי בשטחהערה חשובה
רעשמפגעי הרעש יכולים לבוא לידי ביטוי גם ביום וגם בלילה, מה שבהחלט יכול להרוס לכם את זמן האיכות שלכם בבית ואת השינהלעומת חתולים ביתיים אשר שקטים בדרך כלל, חתולי רחוב יכולים להיות רועשים במיוחד במקרים מסוימים, וזאת בשל עימותי זכרים על טריטוריה ותקופת הייחום של הנקבות
מחלותחיות יכולות להעביר מחלות לאדם, בין היתר כלבת, טפילי מעיים, חיידקים ופטריות. המחלות עוברות במגע ישיר או במגע עם הצואה, שאותה החתולים קוברים באדמההרחקת חתולים חשובה יותר בבתים עם ילדים או עם חיות מחמד אחרות, וכך גם לגבי בתים עם נשים בהריון, שרגישות יותר לגורמים מזיקים שמקורם בחיות
מטרד שקשה להיפטר ממנוברגע שחתולים מרגישים נוח ובטוח במקום מסויים, הם לא יעזבו אותו כל כך מהר, מה שאומר שהשהייה שלכם בחצר לא תהיה נעימה כל כךחתולים מתרבים במהירות כך שללא פתרון הרחקה יעיל ומהיר, תוך פרק זמן קצר התופעה תהיה חמורה הרבה יותר

רשת לגירוש חתולים

בשונה מעובי של רשת נגד יונים, רשת חתולים מקצועית צריכה להיות חזקה יותר מכיוון שחתול כבד עלול לקרוע את הרשת ולעבור דרכה, רשת זו קיימת בשימוש בעיקר בארה"ב ובמערב אירופה. רשת חתולים מקצועית עשויה 3×7  חוטי פוליטילן שזורים עם תוסף הגנה מקרינת u.v. הרשת בשביל הרחקת חתולים מסופקת בצבע בז' שקוף וכמעט שאינה נראית לעין. החוט עשוי מ 3 חוטים שזורים אשר כל אחד עשוי מהם מ- 7 חוטים, לכן חוזקה הרב מאד לעומת הרשתות הפשוטות אשר נהוג להשתמש בהן בארץ. גודל החורים 5/5 ס"מ ( הגודל הטוב ביותר למניעת טיפוס) מידות מלאי:3/3 מטר, 5/5 מטר,5/10 מטר, 5/20 מטר, 10/10 מטר, 10/20 מטר, 10/30   מטר, 30/30 מטר (ניתן להזמין כל מידה עד 30/100 מטר).
רשת להרחקת חתולים

הרחקת חתולים

על מנת לבצע הרחקת חתולים מעציצים, ניתן להתקין את הרשת בפתחים אנכיים וגם אופקיים. התקנתה קלה ואינה מצריכה מיומנות רבה. את הרשת מחברים אל כבלי פלדה בעזרת טבעות או אזיקונים, היא עמידה לשנים רבות וישנה אחריות של 5 שנים לכל מזג אוויר.

רשת לסילוק חתולים

הרשת עשויה מחוטי ניילון קלועים. היא מסופקת בצבע לבן שקוף, ולאחר התקנתה אינה נראית מרחוק.
גודל החור: 5/5 ס"מ
עובי חוט: 0.5 מ"מ.
גודל: הרשת מיוצרת בגדלים גדולים מאד לכן ניתן להזמין כל מידה עד 16 x
70 מטר.
את הרשת ניתן להתקין בפתחים אנכיים וגם אופקיים

. הרחקת חתולים
התקנת הרשת קלה ואינה מצריכה מיומנות רבה, את הרשת מחברים אל כבלי פלדה בעזרת טבעות או אזיקונים. הרשת אינה מוגנת U.V לכן אין להתקין בכיוון דרום או באזור באר שבע דרומה (במקרים כאלה יש להשתמש ברשת חבל מקצועית).

השיטה בשביל הרחקת חתולים בעזרת רשת:

הרעיון העיקרי של הרחקה בעזרת רשתות הוא מניעת מעבר החתול בלי לפגוע בו ובלי מחסומים שיפריעו לאדם פיזית או אסטטית. חתול יכול לטפס ולקפץ על מקומות גבוהים מאד אך לדלג מעל מקומות גבוהים קשה לו. הרחקה מחלונות פשוטה מאד: מרכיבים רשת חתולים סביב המשקוף והחתול לא יכול לעבור. מניעת מעבר חתולים דרך מעקות או חצרות שונה במעט. אנו צריכים למתוח רשת חתולים לכל אורך המעקה או השביל.

גובה הרשת צריך להיות 150 ס"מ לפחות. הדרך הנכונה להרכיב את הרשת היא למתוח מסגרת של כבל פלדה (2 מ"מ) ולחבר אליו את הרשת. בד"כ מותחים את הכבל אל קירות בצדדים אך אם אין קירות ניתן להשתמש בעמודי ברזל מוכנים עם בסיס תחתון בעל 4 חורים לברגים.

מכשיר להרחקת חתולים – פתרון נהדר

ניתן לבצע באמצעות מכשיר להרחקת חתולים עם פעמונים מיוחדים המחוברים ע"י חוט שקוף מבהילים את החתול וגורמים לו להתרחק מן המקום. משמיע קולות לא נעימים לאוזן החתול.

פעמון להרחקת חתולים

שימוש נוסף: הרחקת עטלפים, כלבים יונים, ומכרסמים. בטוח ויעיל ללא רעלים וכימיקלים. חסכוני במיוחד. אין צורך בחשמל או סוללות.

 

הרחקת חתולים – מה עוד ניתן לעשות?

חתולים מחפשים כל העת אחר טריטוריות חדשות לחיות בהן ולכן אתם לא צריכים להיות מופתעים שהגיעו גם לגינה שלכם. מרגע שהם נוכחים, הם מטילים את צואתם והשתן שלהם בכל מיני מקומות, אך במידה והם אינם מרגישים בנוח לעשות זאת, הם יסתלקו כלא היו. מהי שיטה בשביל הרחקת חתולים מדשא סינטטי וכיצד מונעים זאת? שיטה אחת היא באמצעות הצבת רשתות דוקרנים ס"מ אחד מתחת לאדמה חשופה ואפילו בתוך אדניות ועציצים. ברגע שחתול ינסה להשתמש בקרקע להטלת צואה ושתן, הוא יחוש בדוקרנים הלא נוחים והמאיימים וינסה את מזלו במקום אחר. שיטה זו מתאימה עבור שטחי קרקע מצומצמים ולא לגינות גדולות.

 

כיצד תדעו באיזו שיטת הרחקת חתולים לבחור?

כפי שבוודאי הבנתם, הרחקה ניתנת לביצוע באמצעות מספר רב של שיטות, אך כמובן שאין אנו מצפים שתנסו את כולן בשיטת ניסוי וטעייה. הרחקת חתולים טבעי יכולה לסייע לבדה במקרים מסוימים, אך בשאר המקרים, נדרשת התערבות שלנו. אנו נבחר את השיטה המתאימה או את שילוב השיטות בהתאם לגורמים הבאים:

  • שטח המתחם – ככל שהשטח גדול יותר, כך יש לנקוט במספר שיטות בו זמנית על מנת להרחיק חתולים ביעילות.
  • נקודות כניסה – ישנם מתחמים עם נקודות גישה צרות וממוקדות עבור החתולים ואילו אחרים עם מספר רב של נקודות גישה נוחות, שבהן צריך להציב את האמצעים השונים.
  • מרחק ההרחקה – תלוי בכם, האם אתם מעוניינים להרחיק את החתולים מהסביבה הקרובה ביותר למבנה (כגון הדלת או המדרכה) או להרחיקם באופן כללי.
  • הרחקה משולבת – כאשר יש להרחיק לא רק חתולים אלא גם עטלפים, עכברים, ציפורים ועוד.

לא משנה באיזו שיטה נבחר, כמובן שהיא תהיה הומנית ללא שום גרימת נזק או כאב לחתולים, בדיוק כפי שאנחנו מרחיקים בעלי חיים אחרים באמצעות רשת נגד ציפורים  ,באמצעים אולטרה-סוניים ועוד. גם המחירים שלנו מאוד נוחים ומשתלמים וכוללים אחריות ארוכת טווח

 

הרחקת חתולי רחוב

חתולים אינם אוהבים להירטב – הירקן הינו מכשיר עם עין אלקטרונית, ברגע שישנו זיהוי תנועה המכשיר מתיז מים לכיוון התנועה ומבריח את החתול. ישנם בעלי חתולים אשר גרים בקומות גבוהות ומעוניינים להגן על החתול מפני נפילה למטה ולבצע גם הרחקת חתולי רחוב.

חתולים
הפתרון הטוב ביותר לבעיה זו הוא השימוש ברשת חבל מקצועית "עופי יונה" בשביל הרחקה. אמצעים ושיטות לגרוש יונים ניתן למצוא באתר עופי יונה – הרחקת יונים

לייעוץ מקצועי ניתן להתקשר לדודי 052-2601863
*כל הזכויות שייכות לדודי יפרח – דודי את דודי – עופי יונה

 

שאלות נפוצות בנושא הרחקת חתולים

אצלנו בחברת עופי יונה יודעים איך להרחיק חתולים מהחצר באמצעות מספר שיטות: רשת חתולים – רשת זו ניתנת להתקנה בצורה אנכית או אופקית בפתחים השונים שבגינה שלכם, מה שמונע להיכנס אליה. אנחנו מציעים לכם רשתות חזקות ואסתטיות, שקופות כמעט לחלוטין, כך שהן ישתלבו נהדר בחצר ולא יגרמו להפרעה כלשהי. תרסיס להרחקת חתולים – זהו למעשה מתקן ריסוס שגורם להתזת סילון מים עדין ברגע שהוא מזהה תנועה, מה שמבריח את החיות מהמקום. זהו פתרון מעולה עבור הרחקת חתולים מדשא סינטטי או דשא רגיל. פעמונים – מפוזרים בנקודות מפתח בחצר ובשאר המתחם שלכם, כגון על גג המבנה, גג החניה, גדרות וחומות. רעש הפעמונים מבריח את החתולים. השיטות שציינו מתאימות גם למנוע יציאה של חתולי בית מהחצר ומניעת נפילה שלהם דרך חלונות ומרפסות.
הרחקת חתולים מהגינה חשובה בשל מספר סיבות וביניהן רעש שהחתולים יכולים לגרום במריבות על טריטוריה או בזמן ייחום הנקבות, חשיפה למחלות שמועברות על ידי חתולי רחוב שאינם מטופלים (חלקן מחלות קשות) ומטרד שנובע מהעיסוק הבלתי פוסק של חתולים שמנסים להשיג מזון. מעבר לזאת, השהייה בחצר שבה נמצאים חתולים, במיוחד אם רוצים לאכול ולארח, הופכת להיות בלתי נסבלת, וכאשר מדובר בחתולה בהריון או כזאת שמיניקה ורעבה, היא גם יכולה לנשוך. חתולים גם יכולים להיכנס לתוך ביתכם מהחצר ברגע שאתם משאירים חלון או פתח צר בדלת ולזהם את המטבח שלכם. לעיתים חתולים גם עשויים למות בגינה או להביא אליה פגרי מכרסמים, מה שגורם לריחות צחנה קשים בשל הפגרים ולמשיכת מזיקים אליהם.
אנו בחברת עופי יונה מתמחים בהתאמה והתקנה של פתרונות הרחקת חתולים מהחצר, כמו גם של ציפורים, יונים, עורבים, עטלפים ועוד. אנחנו מציעים לכם מגוון רחב של פתרונות אסתטיים ויעילים שיסייעו לכם ליהנות מחצר ללא חיות, דוגמת רשתות ותרסיסים שונים. כל הפתרונות שלנו לא אמורים לגרום נזק או כאב, היבט שחשוב לנו מאוד. תמצאו אצלנו מחירים ללא תחרות, ייעוץ אישי ומקצועי ללא עלות או התחייבות מצידכם ואחריות מלאה על כל האלמנטים שנתקין אצלכם. השירות שלנו ניתן בפריסה ארצית מלאה ואינספור לקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים כבר נעזרו בנו לאורך השנים ויצאו מרוצים.
תוכן עניינים
יצירת קשר