חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
opening times
ראשון - חמישי

8:00-20:00

pin 3
כל הארץ

אספקה והתקנה לכל חלקי הארץ

הרחקת יונים והתקנת מוצרים להרחקת יונים

הרחקת יונים בראשון לציון

בשנים האחרונות צמחה ראשון לציון והפכה לעיר הרביעית בגודל אוכלוסייתה (כ-260,000 תושבים). בעיר עשרות אלפי מבנים בגדלים שונים. העיר חדשה יחסית ובנויה מהרבה מאד מגדלים ורבי קומות. במגדלים וברבי קומות האלה ישנם אלפי מרפסות שרות ומסתורי כביסה אשר מושכים אליהם ציפורים לצורך קינון ולינה. מכאן נבע הצורך בשירות הרחקת יונים בראשון לציון.

הרחקת יונים בראשון לציון- שלבי העבודה

כאשר המרפסות בעיר מתמלאות בלשלשת, חומרי קינון, זבובים, טפילים וריחות לא נעימים, אנו מגיעים לדירה, תחילה אוספים את כל הלכלוך היבש, לאחר מכן שוטפים את הסביבה בלחץ מים ולסיום מתקינים רשת מקצועית למניעת כניסה.

הרחקת יונים בראשון לציון

הפתרונות בשביל הרחקת יונים בראשון לציון

ישנם וועדי בתים אשר מארגנים את הדיירים לפתרון הכולל הרחקת יונים בראשון לציון מתוך במסתורי הכביסה. במקרים כאלה, אנו מתקינים רשתות ענקיות מקומת הגג ועד לקומה הראשונה. העבודה מתבצעת בעזרת סנפלינג(גלישת חבלים) ונעשית בצורה מקצועית ואסטטית.

ברבי הקומות, פרט למרפסות השרות ישנם מעקות של מרפסות, אדני חלונות, ספי בניינים, ארובות ומזגנים בולטים. אל כל המקומות הללו נמשכות היונים לצורך עמידה וצפייה החוצה לזהות דורס או סתם להשתזף. תוך כדי מנוחה או מעוף הן עושות צרכים .

הפתרון למקומות האלה הוא: הדבקת דוקרני נירוסטה המונעים עמידה או נחיתה. בראשל"צ ישנן גם שכונות של בנה ביתך עם וילות מפוארות המקורות בגגות רעפים. חלק מהגגות רעפים  נראים מרחוק יפה אך כאשר עומדים על הגג ואיתם שישנם מקומות רבים שהיונים יכולות לחדור לחלל הגג ולהתגורר שם. פתרון: תחילה אנו פותחים כ 10 רעפים, נכנסים לחלל ומגרשים ציפורים החוצה. לאחר מכן סוגרים את כל הפתחים עם רשתות מגולוונות.

איך ניתן לבצע?

כאשר רוצים לבצע הרחקה ישנם גגות רעפים עם תעלות מרזב עשויות בטון. הציפורים אוהבות לקנן בתוך התעלות הללו וזה גורם לסתימת המרזב מלשלשת ובבוא הגשמים המים עולים על גדותיהם וישנה חדירת מים אל המבנה. הפתרון לבעיה הוא: ניקוי התעלה, הרחקת יונים בראשון לציון באמצעות התקנת רשת מקצועית מחבל פוליאטילן ולאחר מכן הוספת דוקרני נירוסטה בקצה התעלה (למניעת עמידה ועשיית צרכים לתוך התעלה או אל המרפסות והחצר למטה.

יונים אוהבות לעמוד על קצות המרזבים, הרוכבים בפסגת הגג, וקצות המרזב. לכן, נבצע הרחקה באמצעות הרכבת דוקרנים מנירוסטה. עדיף להתקין על הרוכבים להתקין קפיץ מקפיץ עשוי מנירוסטה.

הרחקת יונים בראשון לציון ובכלל – השילוב החכם

ייתכן ששמעתם על גישות נוספות להרחקת יונים, מעבר לדוקרני נירוסטה ורשתות שהזכרנו קודם. אז כן, אנו מציעים גם פתרונות כאלה. אבל חשוב להבין שלא כל פתרון מתאים לכל מצב. כללית, הדוקרנים והרשתות מספקים פתרון טוב במצבים רבים. מעבר להם, מתאימים פתרונות בהתאם לנסיבות. בסופו של דבר, לכל סוג פתרון יש את היתרונות ואת החסרונות שלו. הנה כמה דוגמאות לגישות נוספות עבור הרחקת יונים בראשון לציון: 

  • הרחקת יונים חשמלית – נגיעה במשטח מחושמל, היא דרך בטוחה להבטיח שלא נעשה זאת שוב. גם היונים מבינות את העיקרון הזה ולא ששות לחזור למקום, שבו הן נתקלו פעם אחת או יותר באמצעי חשמלי להרחקת יונים. זהו אמצעי לא קטלני עבורן, אם כי הוא לא נעים וגם לא נעים אם בן אדם יגע בו. לכן אגב, מיישמים פתרון כזה במקומות שבהם בני אדם לא מגיעים. 
  • מערכת קולית – זהו מערך רמקולים אשר משדר צלילים מטרידים למדי (מבחינת הציפור) ובעוצמה שמפריעה לה (120 דציבל). המערכת עשויה להפריע גם לבני אדם ולכן היא מותקנת רק במקומות גבוהים. 
  • חוט רטט – הרחקת יונים בראשון לציון עשויה להסתייע גם בפתרון היעיל של "חוט רטט". כאן השיטה פשוטה: מותחים חוט חזק ודק בין שתי נקודות שמקובעות למבנה, בתוספת קפיץ. במבט ראשון, החוט נראה ליונה אטרקטיבי כמקום לעמוד עליו, אם כי הוא לא נראה מתאים לקינון. אך כאשר היא מנסה לעמוד שם היא מגלה שגם זה לא עובד, מאחר שהחוט רוטט.

למה דרושה בעצם הרחקת יונים בראשון לציון?

קרבה לים היא בין היתרונות של ראשון לציון. אבל קרבה ליונים זה כבר עניין אחר. הרחקת יונים בראשון לציון נדרשת פעמים רבות, בגלל המטרד הרב והסיכונים הבריאותיים שהן גורמות. למי שלא מכיר את הנושא מקרוב, אלה כמה דוגמאות בולטות למה שנוכחות יונים עלולה לגרום: 

  • לכלוך – שתן ולשלשת של יונים, אשר מלכלכים משטחים שונים במבנה. כמובן, גם ליד כביסה לא הייתם רוצים מטרד מלכלך שכזה. 
  • ריח רע – ריח רע מתלווה באופן טבעי להצטברות השתן והלשלשת. 
  • רעש – יונה אחת אולי לא מרעישה יותר מדי. אבל להקות יונים עשויות לגרום גם למטרד סביבתי של רעש. 
  • מחלות – למעשה, הרחקת יונים בראשון לציון חשובה גם בגלל עוד כמה סיבות, שהן חמורות אפילו יותר. יונים הן מקור להפצת מחלות שונות, בעיקר דרך הלשלשת שלהן וחלקן עלול לפגוע גם בבני אדם. מחלות אלה כוללות סלמונלה, דלקת מוח, קדחת עופות (אורניתוזיס) וזיהום מסוג טוקסופלסמוזיס. 
  • טפילים – יונים מושכות טפילים שונים, כגון כינים, פרעושים, קרציות, קרדיות וגם יתושים.
  • נזק למשטחי מתכת – לשלשת יונים היא חומר אשר הורס משטחי מתכת, כולל מרזבים ופח של מכוניות.

התקשרו למומחים

התקשרו  ל:052-2601863 או שלחו מייל: [email protected]. חברת עופי יונה ייבוא ושיווק מוצרים ואף מבצעים הרחקת יונים בראשון לציון ובשאר חלקי הארץ. אנו מתקינים רשתות וגם דוקרנים בבתים פרטיים, מוסדות ובתים משותפים. ניסיון של 25 שנים  עוזר לנו לפתור כל בעייה שאחרים לא הצליחו להתמודד איתה. התקנת  קפיץ מקפיץ בבתי אבות, גני ילדים וגגות רעפים.

תוכן עניינים
יצירת קשר