ראשון - חמישי

8:00-20:00

כל הארץ

אספקה והתקנה לכל חלקי הארץ

הרחקת בעלי כנף עשה זאת בעצמך

הרחקת בעלי כנף ויונים באופן עצמאי


ראשית, לפני ביצוע הרחקת יונים או כל בעל כנף בשיטת "עשה זאת בעצמך", שימו לב לכלל חשוב: אין לבצע שום פעולה המהווה סיכון בטיחותי לעצמכם או לדיירי הבניין. בעיקר כאשר מדובר על עבודה בגובה. לידיעה: עבודה בגובה מעל 2 מטרים דורשת ע"פ החוק הכשרה ורישיון מיוחד. עדיף במקרים כאלה לפנות לחברה המתמחה בכך ולהימנע מסיכונים מיותרים. חברה מקצועית יודעת גם להתאים את הפתרון הנכון לבעיה בשטח, לספק את המוצר הנכון ולהתקינו בצורה מקצועית. חשוב לרכוש מוצר איכותי שיעמוד בתנאי מזג האויר לאורך שנים רבות. אז כיצד לבצע הרחקת יונים באופן עצמאי?  כלומר אבחון הבעיה, איזה מוצר לרכוש וכיצד להתקינו בצורה נכונה?

בדיקת מקור כניסת היונה ומקום הנחיתה

בדקו: האם היונה נכנסת דרך רעף שבור בעליית הגג או פתח אחר כלשהו? חלון פתוח?  שבור? היכן היא נוחתת? על מעקה המרפסת? על יחידת המזגן החיצונית? בגינה?

התאמת הפתרון לבעיה

כמובן שהדרך הטובה ביותר היא לחסום את פתח הכניסה של היונה, אם הדבר ניתן: תיקון הרעף או החלון השבור, סגירת החלון וכו'. כפעולה משלימה או לחילופין, יש לטפל בנקודת הנחיתה של היונה, לדוגמא, הצבת דוקרנים במקום הנחיתה, דחליל עורב במרפסת וכו'. בסעיפים הבאים נראה את כל האפשרויות. המכנה המשותף לכל הפתרונות: פתרון ירוק וללא פגיעה ביונה.

כללי אצבע

1. במסתורי כביסה, כוכים ועליות גג מתקינים רשת נגד יונים .
2. באדני חלונות, מרזבים, קצה גג, מעקות ומזגנים מתקינים דחליל או דוקרני נירוסטה .
3. על גגות רעפים מתקינים קפיץ מקפיץ מנירוסטה .
4. במקומות שבהם האסתטיקה חשובה מתקינים חוטי רטט.

הצבת דחלילים

פתרון יעיל יחסית, נקודתי וזול. היונים חוששות מעורבים. באזור הדרום (אשדוד ודרומה) גדלים בד"כ עורבים שחורים לכן יש להציב דחליל עורב בצבע שחור .
באזורי הצפון והמרכז (יבנה וצפונה) גדלים בד"כ עורבים אפורים לכן יש להציב דחליל עורב בצבע אפור .
אופציה: דחליל עורב מת להרחקת עורבים. לרכישת דחלילים

התקנת רשת הרחקת יונים

רשת נגד יונים היא פתרון יעיל מאד משום שהיא חוסמת את הגישה, למשל למסתור כביסה. ישנם שני סוגי רשתות מומלצים: רשת פוליתיאטילן – רשת העשויה מחוטי פוליתיאטילן שזורים מוגני U.V . מותקנת בפתחים ומתחת לקונסטרוקציות כדי למנוע חדירת יונים למבנים או כדי למנוע מיונים לעמוד על גגות ועל מרפסות. אסטטיות ועמידות רבת שנים בתנאי חום וקור. רשת שקופה – עשויה חוטי ניילון קשורים. במקור משמשת לדיג. מתאימה להתקנה במקומות מוצלים. לרכישת רשתות נגד יונים

התקנת דוקרנים להרחקת יונים

דוקרנים גורמים אי נוחות ליונה ולכן היא לא תנחת עליהם. דוקרני נירוסטה על בסיס נירוסטה – הדוקרנים הטובים ביותר בעולם. גמישות וקפיציות רבה. דוקרני נירוסטה על בסיס פולי קרבונט – דוקרנים מעולים עם גמישות מעולה. לרכישת דוקרנים נגד יונים

התקנת קפיץ מקפיץ או חוט רטט

קפיץ מקפיץ – סליל נירוסטה קפיצי בקוטר 9 ס"מ. מונע מהיונים אפשרות נחיתה במקום. חוט רטט – מערכת קפיצית של חוטי נירוסטה בשילוב קפיצי נירוסטה קטנים על עמודי נירוסטה דקים. גורם ליונה חוסר נוחות ולכן היא נוטשת את המקום. לרכישת קפיץ מקפיץלרכישת חוט רטט

סיכום – הרחקת יונים עשה זאת בעצמך

הצגנו מספר דרכים להרחיק יונים באופן עצמאי. עשו את הפעולות בזהירות ובדרך שלא תפגע ביונים או בכם. אם מדובר בעבודה בגובה אל תיקחו סיכון ואל תעברו על החוק. הזמינו את המומחים. אם אתם רוצים להתייעץ חייגו או כתבו לעופי יונה – ותיענו בשמחה ובחינם.

תוכן עניינים

יצירת קשר
הנקראים ביותר