עופי יונה - הרחקת יונים

English              dudi-gag@bezeqint.net

 

 

 

עברית  |  
דף הבית >> מחלות ותכונות יונים >> שיטות ל- הרחקת יונים המבוססות על תכונותיהן
 
 יונים

היונה ששבה לתיבת נוח עם עלה זית הפכה לסמל השלום.

הזכר והנקבה דומים ודוגרים לסירוגין מכאן סמל האהבה
בארץ ישנם שלושה מינים של יונים: יונת הסלעים, יונת הבית והצוצלת.

* יונת הבית - זוהי היונה המטרידה אותנו. היא צאצא של יונת הסלעים ויוני בר וקשה להבחין ביניהן וזאת בעיקר עקב ההתרבות ביניהן לאורך השנים.

* יונת הסלעים – מין שכיח ביותר.מצויה בכל מקום סלעי.צבעה אפור כחלחל ועל כנפיה פסים שחורים.הצוואר וחלקו העליון של החזה בוהקים  בצבעי ירוק וסגול.

תהליך ההכלאה עם יוני הבית מביא להכחדתה של יונת הסלעים הטהורה בטבע, וכיום ישנם אלפים בודדים של יונה זו לעומת מיליוני יוני הבית.

* צוצלת- מין בסוג תור צבעו חום בהיר מקנן בעיר . משמיע קולות המיה ייחודיים.

רבייה: זוג יונים מסוגל להשלים 5 מחזורי קינון בשנה, נכפיל זאת ב 2 גוזלים ונקבל 10 יונים אשר חלקם שורד ועוזר בהגדלת האוכלוסייה ומכפילה בעשרות רבות. היונים חיות בצפיפות ולכן כמות הפסולת באזור מגוריהן רב מאד.

האדם ביית וטפח את היונים בכל העולם, ומספק להן את צרכן (במודע או לא במודע) ולכן אין להן צורך לנדוד אלא להישאר במקום בו נולדו או גדלו.

היונים נוחתות על משטחי גגות, מרזבים ,אדני חלונות,ארגזי רוח, מזגנים ,מסתורי כביסה,מעקות וכו'. אוהבות להיכנס לתוך חללים סגורים, ולצפות מקצוות של בנינים או בליטות של בנינים.

לאחר צפייה ומחקרים רבים התגלתה תכונה ייחודית ליונים- היונה מעדיפה משטחים צרים ויציבים, וכאשר המשטח רעוע או בלתי יציב היא עוזבת את המקום. תכונה זו עזרה לפתח את המוצרים הנכונים להרחקת יונים. המחקרים התבססו על מספר ניסיונות שכללו הרכבת דוקרנים מחומרים שונים. בתחילה נוסו חודי מתכת הדומים למסמרי 10(ארוכים וחסרי גמישות) אך היונים קיננו עליהם.
בהמשך נוסו דוקרני פלסטיק, שהשפעתם דמתה לזו של החודים הקשיחים, ולאחר זמן מה הם אף התייבשו ונשברו. כאשר נוסו דוקרני נירוסטה גמישים וקפיציים, היונים נרתעו מהמגע עמם והתרחקו מהמקום. לבסוף נוסו גם סלילים קפיציים וחוטים דקים(חוטי רטט) שהתגלו אף הם כיעילים.

המסקנה – המוצרים להרחקת יונות צריכים להיות גמישים, קפיציים ובעלי הישרדות בכל תנאי מזג אויר לכן רצוי לייצרם מנירוסטה (עמידות לאורך שנים וקפיציות מעולה).

התשובה לתכונה זו קפיץ מקפיץ, דוקרנים קפיציים וחוטי רטט.

היונים מעדיפות קצוות של מבנים וכן פסגות ולכן את המוצרים רצוי להתקין בהיקף ובפסגות. היונים אוהבות להסתתר במסתורי כביסה, מחסנים, עליות גג וכו. הפתרון לבעיה זו הינו חסימה בעזרת רשת יונים.

יונים מקננות הינן טריטוריאליות, ולכן תליית דגמי יונים מפלסטיק אמורה להרחיק זוגות יונים אחרות.

ליונים כושר לימוד וזיכרון גבוהים והן לא חוזרות ל"מקומות רעים" אך לעומת זאת קשה להטעותן לאורך זמן(עם כל מיני מכשירים חשמליים ובלונים). הרג יונים מותר בארץ אך בדרך כלל אינו מועיל מפני שהנפגעות העיקריות הן היונים החלשות. החזקות מתרבות מהר והמלחמה בהן קשה יותר.

מחקרים בעולם הוכיחו שהריגת יונים אינה מקטינה את האוכלוסייה אלא להיפך. הפתרון הוא למנוע מהן מזון ולחסום גישה למקום הנחיתה או הלינה.

פירוט של תכונות ויעילות המוצרים השונים ניתן לראות בקטלוג מוצרים.

כל הזכויות שייכות לדודי יפרח - דודי את דודי - עופי יונה

 

מונה:הרחקת יונים ביוטיוב
 הרחקת יונים ביוטיוב


הוספה למועדפים |   מפת האתר  |  הפוך לעמוד הבית    |   שלח לחבר   |  כתוב לנו    |                             [חזור למעלה]  

***אספקה והתקנה לכל חלקי הארץ ***

דודי את דודי - ייבוא אספקה והתקנת מוצרים להרחקת יונים    |  |     052-2601863    |     dudi-gag@bezeqint.net  


לייבסיטי - בניית אתרים